‘Studio’yu Gezmek İçin Son Şansınız!’, Dazed & Confused, Dazeddigital

Gizem Karakaş’ın ilk kişisel sergisi ingiliz kültür sanat yayını Dazed & Confused’un dijital mecrası DazedDigital’ın Arts& Culture bölümünde yer verildi.

18.11.2015 / ,

‘Arap Baharı Günlükleri’, The Art Newspaper

Ibrahim El Salahi’nin 3 Ekim 2015’e Galerist STUDIO’da devam edecek olan ‘Arap Baharı Günlükleri’ başlıklı kişisel sergisinin değerlendirme yazısı The Art Newspaper’in Eylül sayısında yayınlandı.

15.09.2015 / ,

‘Gölgenin Hikayesi’, Gizem Akkoyunoğlu & Orhan Yıldız

Galerist yeni proje mekanı Studio’nun ilk sergisinde İzmir’li bağımsız sanatçı kolektifi InputOutput’u (IO) konuk ediyor. Kolektifin kurucularından Gizem Akkoyunoğlu ve Orhan Yıldız’ın işlerini biraraya getiren ‘Gölgenin Hikayesi’ başlıklı sergi 29 Mayıs – 25 Temmuz 2015 tarihleri arasında Saliha Yavuz küratörlüğünde gerçekleşiyor. Sergi adını gölgede kalanın gerçekliği ve olası güzelliği ile göz önünde olmayanın hikayesinden alıyor. […]

29.05.2015 /

STUDIO Açıldı

Studio, Galerist ve Kameleon işbirliği ile hayata geçirilen alternatif sergi ve proje mekanıdır. Mayıs 2015 tarihinde açılan geçici mekan genç ve deneysel projelerin yanısıra dönemsel sanatçı stüdyosu olarak da kullanılıyor. Şişhane ve Galata’yı birbirine bağlayan Müellif Sokağı’nda konumlanan galeri, 19.yy son dönemine ait tarihi binanın girişinde geniş vitrinli 60 metrekarelik bir sergi alanı sunuyor.

29.05.2015 /

YÜKLENİYOR, LÜTFEN BEKLEYİNİZ x