bg-gallery-temiz

2001 yılında İstanbul’da kurulan Galerist, Türkiyeli sanatçıları ulusal ve uluslararası alanda temsil eden öncü bir sanat galerisidir. Son yıllarda Türkiye’de üretilen güncel sanata yönelik ilginin büyük oranda artmasıyla birlikte Galerist, 2008 yılından bu yana Türkiye dışından dikkat çeken sanatçıların sergilerine de ev sahipliği yapmaya başladı. İstanbul’daki etkinliklerinin yanı sıra dünyanın önde gelen sanat fuarlarına katılan Galerist, uluslararası sanat ortamındaki konumunu ve ilişkiler ağını güçlendiriyor. 2006 yılında Galerist bünyesinde, Türkiye’nin gelişmekte olan sanat ortamını destekleyici bir vizyonla kurulan ArtUnlimited dergisi ise yayın hayatını güçlenerek sürdürmüş ve Türkiye’nin en önemli sanat dergilerinden biri konumuna gelmiştir.

Galerist’in bugünkü hedefi hem güncel sanat alanında yeni yetenekler keşfetmek, hem de mevcut sanatçılarına benzersiz bir ifade alanı sağlamak.

Galerist’in ana sergi alanı olan Galerist Tepebaşı 18. yüzyılda inşa edilen tarihi bir binada yer alıyor. Bu mekanda, 250 metrekarelik sergi alanının yanı sıra galerinin idari merkezi de bulunuyor.

 

YÜKLENİYOR, LÜTFEN BEKLEYİNİZ x